کمبود لامپ مهتابی اس ام دی موجب گران شدن اقلام مصرفی مورد نیاز مردم شد

این افسانه مطمئناً فراگیر است: نورهای فلورسنت لامپ مهتابی اس ام دی به طور مختلف باعث سرطان، سرطان سینه، فشار خون بالا و سایر بیماری‌های قلبی عروقی، سردرد، فشار چشم، خستگی، افسردگی و حتی اختلالات جنسی می‌شوند.

یک لامپ فلورسنت جمع و جور را بشکنید و ممکن است جیوه را به کار ببرید یا حداقل باید از متخصصانی با لباس‌های سفید و کلاه ایمنی تماس بگیرید تا منطقه زباله‌های سمی را که زمانی اتاق خواب شما بود تمیز کنید.

با این حال، کارشناسان بهداشت و روشنایی می گویند که هیچ مدرک علمی معتبری برای حمایت از هر یک از گزاره های بالا وجود ندارد و عواقب سلامتی کمی وجود دارد که از اقدامات دولت برای غیرقانونی کردن لامپ های رشته ای ناشی می شود.

به منظور بهره وری انرژی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، استان انتاریو اعلام کرده است که لامپ ها را تا سال 2012 ممنوع خواهد کرد، به دنبال رهبری استرالیا و نوناووت.

دکتر جنیفر ویچ، افسر ارشد تحقیقات در تحقیقات محیط داخلی می‌گوید: «در مورد سلامتی، خارج از احتمال دور از دسترس برخی از جمعیت‌های فرعی که ما شناسایی نکرده‌ایم، می‌توانم بگویم هیچ عواقبی وجود ندارد. برنامه در موسسه شورای تحقیقات ملی برای تحقیقات در ساخت و ساز.

لامپ

دکتر جان بولو، دانشمند ارشد مرکز تحقیقات روشنایی موسسه پلی تکنیک Rennsselaer، می گوید که حتی تمیز کردن و دور انداختن لامپ های فلورسنت شکسته نباید خطری فوری برای سلامتی ایجاد کند، مشروط بر اینکه روش های پاکسازی توصیه شده رعایت شود. “شما نمی خواهید رد شوید و آن را بو کنید.”

متوسط ​​لامپ فلورسنت فشرده حاوی 5 میلی گرم جیوه است، در مقایسه با 500 میلی گرم در دماسنج های خانگی قدیمی. درست است که اگر یک لامپ فلورسنت را بشکنید، نمی خواهید جیوه عنصری را تنفس کنید.

مطلوب نیست. با این حال، امروزه جیوه بسیار کمتری در لامپ های فلورسنت نسبت به گذشته وجود دارد. “خطر بزرگ‌تر شما، اگر لامپ را بشکنید، این است که تکه‌های شیشه شکسته زیادی در اطراف خواهید داشت.”

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.