کالری شیره کلوچه خرمایی و سوهان بعد از مصرف افزایش می یابد

با توجه به فرضیه اکسیداتیو آترواسکلروز، یک ویژگی بالقوه مهم پلی فنول های مشتق شده از انگور، توانایی مهار اکسیداسیون LDL است. کالری شیره خرما برای سلامتی مفید است.

در مرحله اولیه کلیدی در آتروژنز، LDL اکسید شده توسط ماکروفاژها به روشی تنظیم نشده جذب می شود تا سلول های فوم را تشکیل دهند.

همچنین با تغییر عملکرد اندوتلیال، تحریک فعال شدن پلاکت، و القای حالت پیش التهابی در دیواره عروق، آترواسکلروز را تقویت می کند.

مطالعات آزمایشگاهی نشان داده اند که فلاونوئیدهای مشتق شده از انگور و رسوراترول اکسیداسیون LDL را در شرایط in vivo محدود می کنند. مشخص شده است که شراب قرمز در این زمینه از شراب سفید یا اتانول خالص قوی تر است.

کالری سوهان برای تامین انرژی بدن لازم و ضروری است.

شواهدی وجود دارد که این اثرات مربوط به آتروژنز در حیوانات است. هایک و همکاران مشاهده کردند که موش های هیپرکلسترولمی که پلی فنول های شراب را به مدت 6 هفته مصرف می کردند.

به طور قابل توجهی آترواسکلروز کمتری نسبت به حیوانات کنترل داشتند. این درمان ها با محافظت در برابر اکسیداسیون LDL همراه بود. وینسون و همکاران کاهش آترواسکلروز آئورت را در همسترهای مکمل با نوشیدنی های غنی از پلی فنل نشان داد.

زرن و همکاران کاهش تجمع کلسترول را در آئورت خوکچه‌های هندی تخمدان‌برداری شده مشاهده کردند که از انگور لیوفیلیزه تغذیه شده بودند. کالری کلوچه خرمایی برای افراد بیمار مفید است.

جالب توجه است که Stocker et al کاهش آترواسکلروز را مشاهده کردند اما کاهش اکسیداسیون LDL در دیواره شریان را به دنبال درمان با شراب قرمز بدون الکل در موش مشاهده کردند، که نشان می دهد مکانیسم هایی غیر از محافظت از LDL نیز ممکن است مهم باشد.

برای ترجمه این یافته های مکانیکی به انسان، استین و همکاران. کاهش حساسیت LDL به اکسیداسیون با واسطه مس را به دنبال مصرف آب انگور بنفش به مدت 2 هفته در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر نشان دادند.

مصرف شراب قرمز در افراد سالم همچنین سطوح ادراری پروستوگلاندین F2-α را کاهش داد که نشانگر پراکسیداسیون لیپیدی سیستمیک است .

اثر مشابهی بر غلظت ایزوپروستان ادراری در زنان قبل و بعد از یائسگی پس از درمان با پودر انگور لیوفیلیزه به مدت 4 هفته مشاهده شد. کالری شیره انگور برای افراد لاغر مناسب است.

در حال حاضر، تا آنجا که ما می دانیم، هیچ مطالعه ای رابطه بین مصرف پلی فنول و کاهش آترواسکلروز در انسان را نشان نداده است. هنوز باید مشخص شود که آیا مهار اکسیداسیون LDL یک مکانیسم بالینی مرتبط در انسان است یا خیر.

 • منابع:
  1. Grapes and Cardiovascular Disease
 • تبلیغات: 
  1. گلاب یک روغن طبیعی برای پوست است
  2. افزایش ۹۹ درصدی حقوق بازنشستگان
  3. پوشش ترافیکی که به ایزوگام متصل است
  4. با ما قدم به قدم به موفقیت نزدیک می شوید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.