چای فامیلا مشکی تاثیی شگفت انگیزی در کم کردن وزن افراد دارد

ادعا شده است که چای فامیلا مشکی به کاهش وزن افراد کمک می کند. افراد کافی بر این باورند که 18 کارآزمایی تصادفی‌سازی و کنترل‌شده با 1945 شرکت‌کننده بررسی شده‌اند.

نیمی از این آزمایشات در ژاپن و تنها یک مورد در ایالات متحده انجام شد. شواهد نشان داد که چای سبز باعث کاهش وزن کمی در بزرگسالان دارای اضافه وزن و چاق می شود. اما تفاوت معنی داری نبود. و چای سبز نیز به کاهش وزنی که قبلاً به دست آمده بود کمکی نکرد.

کاتچین های چای سبز، آنتی اکسیدان های موجود در این نوشیدنی، هیچ تاثیری بر کلسترول HDL، سطح تری گلیسیرید یا غلظت پروتئین واکنشگر C نداشتند. دو متاآنالیز دیگر این یافته ها را تایید کردند.

اما 11 کارآزمایی که شامل 821 بیمار بود نشان داد که چای سبز و چای سیاه می توانند سایر عوامل خطر قلبی عروقی را کاهش دهند. مشخص شد که هر دو لیپوپروتئین با چگالی کم را به طور متوسط ​​0.5 میلی مول در لیتر، فشار خون سیستولیک 2.3 میلی متر جیوه و فشار خون دیاستولیک 2.8 میلی متر جیوه کاهش می دهند.

چای

با این حال، این نتایج باید با احتیاط تفسیر شوند، زیرا بر عوامل خطر تمرکز دارند و نه لزوماً پیامدها. همچنین مطالعات کمی به هر یک از این یافته‌ها کمک کرده است، بنابراین نتایج ممکن است در برابر بررسی دقیق یا تکرار بیشتر قرار نگیرند.

در پایان همه اینها، من از شواهد مربوط به چای کمی کمتر تحت تأثیر شواهد قهوه هستم. قبول دارم که این یک تفسیر است و ممکن است دیگران مخالف باشند. فقدان پاسخ دوز در بسیاری از این کارآزمایی‌ها، همراه با این واقعیت که تعداد زیادی از آنها در کشورهایی با مصرف چای ما متفاوت است، باعث می‌شود که این نتایج کمتر از نتایج قهوه قابل تعمیم باشند.

اما نتیجه گیری هایی که می کنم مشابه هستند. من قویاً توصیه نمی‌کنم که بر اساس این یافته‌ها به کسی چای بخورد. اما به نظر می رسد برخی از مزایای بالقوه وجود دارد، و به نظر می رسد مضراتی وجود ندارد. اگر دوست دارید آن را بنوشید. همچنین به نظر می رسد که مکملی کاملا منطقی برای یک رژیم غذایی سالم باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.