پریز برق توکار ایران که خارج از ایران از کار می افتند

چه پریزهایی در هند استفاده می شود؟ برای هند سه نوع دوشاخه مرتبط وجود دارد، انواع C، D و M. دوشاخه نوع C، دوشاخه ای است که دارای دو پایه گرد است.

پریز برق توکار ایران و دوشاخه نوع D دوشاخه ای است که دارای سه پایه گرد در یک الگوی مثلثی است و دوشاخه نوع M، دوشاخه است. که دارای سه پین گرد نیز می باشد. هند با ولتاژ تغذیه 230 ولت و 50 هرتز کار می کند.

منابع برق در سراسر جهان می تواند از هر چیزی بین 100 ولت و 240 ولت متفاوت باشد. استفاده از یک وسیله الکتریکی که دارای ولتاژ متفاوت از منبع تغذیه است، می تواند بسیار خطرناک باشد.

از آنجایی که ولتاژ می تواند از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد، ممکن است در هند نیاز به استفاده از مبدل یا ترانسفورماتور ولتاژ داشته باشید. اگر فرکانس متفاوت باشد، ممکن است عملکرد عادی یک دستگاه الکتریکی نیز تحت تأثیر قرار گیرد.

پریز

به عنوان مثال، یک ساعت 50 هرتزی ممکن است در منبع برق 60 هرتزی سریعتر کار کند. اکثر مبدل های ولتاژ و ترانسفورماتورها با آداپتورهای دوشاخه عرضه می شوند، بنابراین ممکن است نیازی به خرید آداپتور مسافرتی جداگانه نداشته باشید.

همه مبدل‌ها و ترانسفورماتورها دارای حداکثر توان  هستند، بنابراین مطمئن شوید که هر وسیله‌ای که قصد استفاده از آن را دارید از این رتبه‌بندی تجاوز نکند.

شما می توانید با نگاه کردن به پلاک مشخصات دستگاه تعیین کنید که آیا نیاز به استفاده از مبدل یا ترانسفورماتور دارید.

یک دستگاه دارای ولتاژ دوگانه به عنوان مثال “INPUT: 110-240V” روی بدنه دستگاه یا منبع تغذیه آن نمایش داده می شود. این بدان معنی است که شما به مبدل یا ترانسفورماتور نیاز ندارید.

بلکه فقط به یک آداپتور مسافرتی نیاز خواهید داشت، زیرا هند با ولتاژ تغذیه 230 ولت کار می کند، که در محدوده 110-240 ولت است که دستگاه ولتاژ دوگانه با آن کار می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.