نحوه ی افزودن کود به محصولات در مزرعه

یک آزمایش در مزرعه را می توان با افزودن مواد مغذی به محصول با نرخ های مختلف انجام داد. پاسخ حاصل از عملکرد در رابطه با مقادیر مواد مغذی عرضه شده نشان دهنده قیمت کود فسفات قدرت تامین خاک بارور نشده بر حسب بوشل یا تن محصول خواهد بود.

اگر افزایش عملکرد زیاد باشد، این عمل نشان می دهد که خاک مقدار کمی از یک ماده غذایی را دارد. چنین آزمایش‌های میدانی ممکن است عملی نباشند، قیمت کود جامد کشاورزی زیرا ممکن است هزینه‌های زیادی در زمان و هزینه داشته باشند.

آزمایشگاه های آزمایش خاک در اکثر مناطق موجود است. آنها آزمایش های شیمیایی خاک را برای تخمین در دسترس بودن مواد مغذی انجام می دهند.

کیت های تجاری آزمایش خاک نتایجی را ارائه می دهند که بسته به تکنیک ها و تفسیر ممکن است بسیار نادرست باشند. در واقع، دقیق ترین سیستم شامل تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی محتوای مواد مغذی اجزای گیاه، مانند برگ است.

نتایج، زمانی که با پاسخ عملکرد به کاربرد کود در آزمایش‌های مزرعه‌ای همبستگی داشته باشند، می‌توانند بهترین برآورد کمبود را ارائه دهند.

توسعه بیشتر تکنیک‌های سنجش از دور، مانند عکاسی مادون قرمز، در دست مطالعه است و ممکن است در نهایت به ارزشمندترین تکنیک برای چنین تخمین‌هایی تبدیل شود.

اقتصاد کودها
هدف عملی تعیین مقدار مواد مغذی برای افزودن است. از آنجایی که کشاورز می خواهد بداند هنگام خرید کود چه مقدار سود باید انتظار داشته باشد، آزمایش ها به عنوان تخمین افزایش تولید محصول که از افزودن مواد مغذی حاصل می شود، تفسیر می شوند.

هزینه مواد مغذی باید در برابر ارزش محصول یا حتی در برابر روش های جایگزین، مانند سرمایه گذاری پول در چیز دیگری با بازده بالقوه بیشتر، متعادل شود.

قانون کاهش بازده در فناوری کود به خوبی مثال زده شده است. پس از یک نقطه مشخص، ورودی های مساوی از مواد شیمیایی باعث افزایش عملکرد کمتر و کمتر می شود.

هدف کشاورز استفاده از کود به گونه ای است که سودآورترین نرخ مصرف را به کار گیرد. کاربرد کود ایده آل همچنین مصرف بیش از حد و بی موقع را به حداقل می رساند، که نه تنها برای کشاورز بیهوده است بلکه برای آبراهه های مجاور نیز مضر است.

متأسفانه، آلودگی آب ناشی از رواناب کودها، که حوزه تأثیرگذاری آن بسیار فراتر از کشاورز و مزارع است، یک اثر خارجی منفی است که در هزینه ها و قیمت های بازار نامنظم لحاظ نمی شود.

 • منابع: 
  1. fertilizer

 • تبلیغات: 
  1. لحظه خارج کردن موجود عجیب از گوش مرد کلمبیایی
  2. ورود سمور به اتاق بازیگر در هتل محل فیلم برداری
  3. با استفاده از مچ بند می توانید درخت را از جای در بیاورید!!
  4. با نوشیدن این چای می توانید رشد ناخن را متوقف کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.