مردی با خوابیدن روی میلگرد صادراتی قدرت آهنربایی پیدا کرد

یک استاد مهندسی UWindsor با صنعت محلی برای توسعه سازه هایی با استفاده از میلگرد صادراتی ساختمانی مقاوم در برابر خوردگی ساخته شده از سنگ های آتشفشانی همکاری کرده است.

سریکانتا داس، استاد مهندسی عمران می‌گوید: «بیشتر ساختمان‌ها در کانادا با استفاده از تیرهای بتنی و سایر عناصر بتنی با میله‌های تقویت‌کننده فولادی ساخته می‌شوند.

“مشکل میلگرد فولادی این است که این ماده در برابر خوردگی حساس است و می تواند منجر به ایجاد ترک در ساختمان های بتن مسلح شود که در نتیجه عمر مفید ساختمان و نگرانی های ایمنی کاهش می یابد.”

دکتر داس بیش از یک دهه است که با خدمات مهندسی و فنی MEDA بر روی روش های مختلف بازسازی و تقویت بتن با استفاده از میلگرد، مش، پارچه و الیاف کار می کند.

نتایج این تحقیق جامع منجر به مشارکت با Bear Construction and Engineering Inc. و MEDA Engineering & Technical Services TXON GRP این شرکت برای توسعه فناوری جدیدی برای طراحی و ساخت تیرهای باریک بتنی پیش ساخته با استفاده از میلگردهای الیاف بازالت شده است. پلیمر تقویت شده.

میلگرد

دیوید لاون، رئیس MEDA می گوید: “MEDA از یک رابطه طولانی مدت با دانشکده مهندسی برخوردار است و این پروژه تعهد ما را به این دپارتمان و بسیاری از اساتید و دانشجویان بزرگ آن تقویت می کند.”

این پروژه 140000 دلاری توسط شورای تحقیقات علوم طبیعی و مهندسی کانادا با سرمایه گذاری نقدی و غیر نقدی شرکای صنعتی تامین می شود.

میلگردهای BFRP در برابر خوردگی مقاوم بوده و نیازی به پوشش بتنی محافظ ندارند. میلگردهای ساخته شده از سنگ آتشفشانی به نام بازالت، قوی تر، سبک تر و سازگار با محیط زیست هستند.

آنها همچنین می توانند به راحتی در فرآیند ساخت و ساز مدولار گنجانده شوند، یک رویکرد سریع و اقتصادی برای ساخت ساختمان ها عمدتاً به لطف سیستم مونتاژ خارج از محل تحت شرایط کنترل شده، که نیاز به زمان کمتری برای ساخت پانل ها با ضایعات مواد کمتری دارد.

در آزمایشگاه سازه‌های UWindsor، یکی از بزرگ‌ترین آزمایشگاه‌های کانادا، تیم Das یک تیر باربر، باریک و بتنی را توسعه خواهد داد که با پانل‌های دیواری فولادی عایق‌شده پیش‌ساخته سازگار است. پانل های دیواری پیش ساخته شش اینچ عرض دارند و نمی توانند اندازه تیرهای بتنی ساخته شده با آرماتورهای فولادی سنتی را در خود جای دهند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.