لامپ ال ای دی فتوتراپی که پخش موسیقی برای آرامش کودکان دارد

تا به امروز، مطالعات تحقیقاتی زیادی برای ارزیابی اثرات لامپ ال ای دی فتوتراپی انجام شده است، اما هیچ کدام قادر به تعیین پارامترهای موثر برای کاربردهای ترمیم زخم نبوده اند.

اشکال اصلی در دسترس نبودن یک ابزار استاندارد است که می تواند برای پارامترهای متغیری مانند فرکانس، چرخه کار و زمان قرار گرفتن در معرض برنامه ریزی شود.

بنابراین، فرد نیاز به توسعه یک ابزار قابل برنامه ریزی و تنظیم دارد که می تواند برای آزمایش های آزمایشگاهی استفاده شود که منجر به بررسی دقیق و تجزیه و تحلیل پارامترهای مورد نیاز برای درمان درمانی می شود.

در این مقاله طراحی و تحلیل سیستم مبتنی بر LED قابل برنامه ریزی با استفاده از فناوری تعبیه شده ارائه شده است. در این طرح امکان تغییر حالت عملکرد مانند پیوسته یا پالسی وجود دارد. همچنین امکان کنترل فرکانس عملیات و نسبت وظیفه برای استفاده بهینه در کاربردهای درمانی وجود دارد.

چراغ

طراحی و توسعه سیستم فتوتراپی مبتنی بر LED قابل برنامه ریزی و قابل حمل اکنون به تفصیل مورد بحث قرار گرفته است. سیستم فتوتراپی مبتنی بر LED قابل حمل از سه واحد مجزا تشکیل شده است که در شکل 1 نشان داده شده است.

پردازنده هسته مولد پالس است که به سیستم دستور می دهد در حالت پیوسته یا پالسی کار کند. صفحه کلید برای پذیرش متغیرهای تعریف شده توسط کاربر، یعنی فرکانس، چرخه کار، و زمان قرار گرفتن در معرض استفاده می شود.

این پارامترهای روشنایی برای بازخورد کاربر روی LCD نمایش داده می شوند و برای تولید پالس به واحد میکروکنترلر منتقل می شوند. باتری قابل حمل برای تغذیه سیستم طراحی شده استفاده می شود.

مدت زمان کارکرد دستگاه نیز قابل برنامه ریزی است. در نهایت، خروجی سیستم کنترل به مدار راه انداز LED هدایت می شود که توان کافی برای راه اندازی ماژول LED تولید می کند.

ماژول مولد پالس در اطراف میکروکنترلر Texas Instruments TM4C123GH6PM به عنوان کنترل کننده اصلی آن و یک ماژول رابط متشکل از صفحه کلید ماتریسی و صفحه نمایش LCD که الزامات طراحی سیستم را برآورده می کند، طراحی شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.