شگفت انگیزترین صابون در عصر رباتیک

این میکروب های انعطاف پذیرتر معمولاً کمتر در برابر حمله شیمیایی صابون کربن سیاه اتانول و صابون حساس هستند. اما شستشوی شدید با آب و صابون همچنان می‌تواند این میکروب‌ها را از پوست پاک کند.به همین دلیل است که شستن دست‌ها موثرتر از ضدعفونی‌کننده است. هنگامی که آب و صابون در دسترس نیست، ضدعفونی کننده مبتنی بر الکل یک پشتیبان خوب است.

در عصر جراحی رباتیک و ژن درمانی، شگفت‌انگیزتر است صابون کلاژن طلا که کمی صابون در آب، یک دستورالعمل قدیمی و اساساً بدون تغییر، یکی از ارزشمندترین مداخلات پزشکی ما باقی بماند.

در طول روز، انواع ویروس ها و میکروارگانیسم ها را از اشیاء و افراد موجود در محیط جمع آوری می کنیم. هنگامی که ما ناخودآگاه چشم، بینی و دهان خود را لمس می کنیم.

عادتی که طبق مطالعات انجام می شود، هر دو دقیقه و نیم تکرار می شود صابون گوگرد دیترون به میکروب های بالقوه خطرناک دریچه ای برای اندام های داخلی خود می دهیم.

به‌عنوان پایه‌ای از بهداشت روزمره، شستن دست‌ها اخیراً به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است. در دهه 1840، دکتر ایگناز سملوایس، پزشک مجارستانی، متوجه شد که اگر پزشکان دست‌های خود را بشویند زنان بسیار کمتری پس از زایمان می‌میرند.

در آن زمان، میکروب ها به طور گسترده به صابون زغال دست ساز عنوان ناقل بیماری شناخته نشدند، و بسیاری از پزشکان این تصور را به سخره گرفتند که فقدان نظافت شخصی می تواند عامل مرگ بیماران باشد.

دکتر سملوایس که توسط همکارانش طرد شده بود، در نهایت به یک آسایشگاه متعهد شد، جایی که توسط نگهبانان به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و بر اثر زخم های عفونی جان باخت.

 • منابع:
  1. Why soap works

 • تبلیغات: 
  1. قالیچه سلیمان نبی اختراع شد!!
  2. عاقبت داروی ضد یبوستی که از مایع ظرفشویی تولید شد
  3. مردی که با فروش جعبه پلاستیکی ثروتمند شد
  4. مردی با خوردن چند عدد خرما به راز بزرگی اعتراف کرد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.