برنج طارم فریدونکنار باعث آزادی دو زندانی شد

همانطور که قبلاً مشخص کردیم، دمای پخت برای کیفیت برنج طارم فریدونکنار بسیار مهم است، اما با چیزی که در آب جوش پخته شده باشد، درجه حرارت در طول مدت پخت تقریباً نزدیک به 212 درجه فارنهایت / 100 درجه سانتیگراد خواهد بود.

اگر آب را به اندازه کافی گرم نکنید، ممکن است نشاسته را ژلاتینه نکنید. نگه داشتن قابلمه روی شعله بسیار داغ می تواند آب را خیلی سریع بجوشد و این نیز به برنج زمان کافی برای انجام کار خود نمی دهد.

به همین دلیل است که برنج معمولاً روی حرارت کم پخته می شود. ساده ترین راه برای حذف دمای اجاق گاز، خرید پلوپز است. اگر هنوز یکی از آنها را ندارید، واقعاً باید یکی را دریافت کنید – این به من کمک زیادی کرد!

در این مرحله من مشکلات برنج خودم را برطرف کرده بودم، اما هنوز در مورد برخی از تکنیک های توصیه شده برای تهیه برنج نامشخص بودم. بنابراین به یادگیری ادامه دادم.

آبکشی برنج مقداری از نشاسته اضافی روی سطح برنج را از بین می برد. با انواعی مانند باسماتی، که می خواهید برنجی که به هم چسبیده نباشد، آبکشی ایده خوبی است.

با این حال، اگر برنج غنی شده می‌خرید، باید مراقب باشید، زیرا آبکشی برنج، بسیاری از مواد مغذی را که روی برنج اسپری شده است نیز از بین می‌برد.

خیساندن برنج باعث می شود نشاسته برنج بدون اعمال حرارت شروع به تورم کند. این تورم زمان پخت واقعی را کاهش می دهد. این مرحله هنگام تهیه انواع معطر برنج بسیار تأثیرگذار است.

زیرا زمان پخت کوتاهتر به این معنی است که ترکیبات معطر کمتری تبخیر می شوند و بنابراین از بین می روند. دمای ژلاتینه شدن را کاهش می دهند.

در آزمایشات خودم، تفاوت قابل توجهی در بافت بین آب شور و بی نمک مشاهده نکردم. با این حال، برنجی که من با محلول نمک 2 درصد درست کردم بسیار بهتر از برنجی بود که در آب بدون نمک جوشانده شده بود. از این پس من همیشه برنجم را نمک می زنم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.