با خرمای کبکاب سطلی به آرزوهای خود برسید

یک چالش ذاتی در اکثر مطالعات تغذیه، شناسایی کنترل‌های مناسب است. این امر به ویژه هنگام بررسی اثرات بالقوه سلامتی غذاهای کامل که حاوی تعداد زیادی از ترکیبات زیست فعال هستند.

خرمای کبکاب سطلی باعث انرژی بخشیدن به بدن می شود.

به طور جداگانه یا از طریق تعامل آنها با سایر ترکیبات موجود در ماتریس غذایی، دشوار است. یک مدل برای آزمایش غذاها یا عصاره ها، استفاده از یک محصول کنترلی است که از نظر کالری، مواد مغذی درشت و ریز، طعم و رنگ کاملاً مطابقت داشته باشد.

اما فاقد کسر یا ترکیب آزمایشی باشد. این مدل با موفقیت در مطالعاتی که اثرات پودر توت فرنگی رژیمی و یک نوشیدنی کاکائویی غنی از فلاوانول را ارزیابی می کند، مورد استفاده قرار گرفته است.

مدل دیگر استفاده از یک گروه کنترل بدون مداخله است، اگرچه از نظر عملیاتی، این ممکن است نتایج را منحرف کند زیرا تعدادی از افرادی که به گروه کنترل اختصاص داده شده اند.

ممکن است قبل از اتمام مطالعه از مطالعه خارج شوند و آنهایی که باقی مانده اند ممکن است در ابتدا جامعه را به طور کامل نشان ندهند ثبت نام کرد.

تحقیقات انسانی آینده در مورد خرما باید جمعیت مورد مطالعه را با دقت انتخاب کند و عمدتاً بر روی گروه های در معرض خطر CVD تمرکز کند.

بر این اساس، وضعیت هورمونی، سن و جنس عواملی هستند که می توانند تنوع بین فردی قابل توجهی را در پاسخ های قلبی متابولیک به ترکیبات فنلی ایجاد کنند و باید در نظر گرفته شوند. عواملی مانند متابولیسم میکروبی و پلی‌مورفیسم‌های ژنتیکی ممکن است از دیگر عوامل تغییر در نتیجه باشند.

توجه اخیر همچنین بر چالش تکرارپذیری و دقت در تحقیقات تغذیه انسان تاکید کرده است . همانطور که در بالا ذکر شد، به جای اینکه صرفاً مقدار کل GAEها را که یک شاخص ناخالص از محتوای فلاونوئیدها است، شناسایی کنیم، به پروفایل های ترکیبی کامل تری از خرما نیاز داریم.

توصیف دقیق‌تر محصولات، معرف‌ها و سیستم‌های مدل مورد استفاده، و همچنین دقت و گزارش بهتر طرح‌های آزمایشی، پروتکل‌ها و تجزیه و تحلیل داده‌ها، به دستیابی به این هدف کمک می‌کند. شایان ذکر است، بسیاری از این عناصر عوامل محدود کننده در گزارش های حیوانی in vitro و in vivo بودند که در بالا مورد بحث قرار گرفت.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.