اولین گل های اصلاح شده ژنتیکی

گل های ماه اولین گل های زمان پخت لپه اصلاح شده ژنتیکی در جهان هستند که تجاری شده اند. در حال حاضر، این گل میخک آبی در کلمبیا و اکوادور تولید می شود و عمدتاً در ایالات متحده آمریکا، اما در اروپا و برخی کشورها نیز به فروش می رسد.

در ژاپن شش نوع با ترکیب رنگ های تیره و روشن مختلف به فروش می رسد. در حال حاضر، نه تنها از ژن های آبی گل اطلسی، بلکه ژن های پانسی ها پارچه کرپ نیز برای برخی از گونه ها استفاده می شود.

“میخک های آبی” با استفاده از یک ژن اضافی برای ژن های آبی متولد شدند .

1996 رنگدانه های آبی لپه قیمه نپخت چه کنیم سرانجام در گل رز نیز انباشته شدند. رنگ گل عوض شد
در همان زمان، علاوه بر گل میخک، رنگدانه های آبی سرانجام در گل رز با معرفی ژن های آبی جدا شده از یک پانسی شروع به تولید کردند.

تغییرات رنگ واضح گل رز نیز در نهایت مشاهده شد. با این حال، از آنجایی که ما این ژن ها را فقط در انواع رز قرمز وارد کردیم، این رزها از چیزی که بتوان آن را “رز آبی” نامید بسیار دور بود و رنگ آنها قرمز تیره بود.

با این وجود، تولید رنگدانه های آبی مسیری را برای تولد گل رز آبی به ما نشان داد.حتی پس از تولید رنگدانه های آبی، آبی بودن گل تا حد زیادی به ویژگی های اصلی گل رز بستگی دارد که ژن ها به آنها معرفی شده است.

به عنوان مثال، اگر PH در واکوئل‌های سلولی که رنگدانه‌های آبی در آن‌ها انباشته شده، کم (اسیدی) باشد، رنگ قرمز و اگر خنثی باشد، رنگ آبی می‌شود.

رنگ همچنین تا حد زیادی گل رز آبی به این بستگی دارد که آیا اجزایی که می توانند یا نمی توانند آبی را تقویت کنند در واکوئل ها وجود دارند یا خیر. به عبارت دیگر وجود رنگدانه های آبی لزوما رنگ گل را به آبی تبدیل نمی کند.

 • منابع:
  1. stories of development
 • تبلیغات: 
  1. باقالی و ساخت گلبول قرمز آن در بدن
  2. استفاده زعفران در غذاها
  3. مناطق مناسب برای پرورش لیمو
  4. استفاده از عسل برای بهبود زخم ها

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.