استفاده از کوکی در آموزش ریاضی کودکان

کوکی ها برای چه مواردی استفاده می شوند؟
جلسات کاربر: کوکی ها به مرتبط کردن فعالیت وب سایت با یک کاربر خاص کمک می کنند.  کلوچه سنتی اصفهان کوکی جلسه حاوی یک رشته منحصر به فرد (ترکیبی از حروف و اعداد) است که جلسه کاربر را با داده ها و محتوای مربوط به آن کاربر مطابقت می دهد.

فرض کنید آلیس یک حساب کاربری در یک وب سایت خرید دارد.  کلوچه خرمایی کلمپه ۱۴۰۱ او از صفحه اصلی وب سایت وارد حساب کاربری خود می شود. هنگامی که او وارد سیستم می شود، سرور وب سایت یک کوکی جلسه تولید می کند و کوکی را به مرورگر آلیس می فرستد.

این کوکی به وب‌سایت می‌گوید محتوای حساب آلیس را بارگیری کند،کلوچه خرمایی عربی به طوری که صفحه اصلی اکنون «خوش آمدید، آلیس» خوانده می‌شود.

آلیس سپس روی صفحه محصول کلیک می کند که یک شلوار جین را نشان می دهد. هنگامی که مرورگر وب آلیس یک درخواست HTTP را برای صفحه محصول شلوار جین به وب سایت ارسال می کند، کوکی جلسه آلیس را همراه با درخواست شامل می شود.

از آنجایی که وب‌سایت دارای این کوکی است، کاربر را به‌عنوان آلیس می‌شناسد و مجبور نیست وقتی صفحه جدید بارگیری می‌شود دوباره وارد سیستم شود.

شخصی‌سازی: کوکی‌ها به وب‌سایت کمک می‌کنند تا اقدامات کاربر یا تنظیمات برگزیده کاربر را «به خاطر بسپارد» و وب‌سایت را قادر می‌سازد تا تجربه کاربر را سفارشی کند.

اگر آلیس از وب سایت خرید خارج شود، نام کاربری او می تواند کلوچه خرمایی زعفرانی در یک کوکی ذخیره شود و به مرورگر وب او ارسال شود. دفعه بعد که او آن وب‌سایت را بارگیری می‌کند، مرورگر وب این کوکی را به سرور وب می‌فرستد، که سپس از آلیس می‌خواهد با نام کاربری که دفعه قبل استفاده کرده است وارد شود.

 • منابع:
  1. What are cookies? | Cookies definition

 • تبلیغات: 
  1. با تخمه یک سوپ خوشمزه درست کنید
  2. موفقیت یک بانوی خانه دار با سرمایه گذاری اندک!
  3. گرم کردن کلاس های مدرسه به روش رادیاتور
  4. کار آفرینی که توانست تمام بیکاران شهر را ریشه کن کند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.